Jak wybrać dobrą firmę pozycjonującą?

dobra firma pozycjonerska

1. Czy Cena Czyni Cuda?

Na samym poczatku warto zwrócić uwagę na cenę jaką proponuje firma pozycjonująca. Oferty na pozycjonowanie z reguły różnią się cenowo. W przypadku kiedy firma nie miała styczności z branżą czy słowem kluczowym to ciężko jest jej wyliczyć stawkę przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Kiedy cena jest znacznie niższa od proponowanych przez konkurencję wiedz, że dana firma korzysta z metod spamerskich. Są to metody tanie, polegające na linkowaniu strony internetowej za pomocą programów. Linki przychodzące z takich źrodeł najcześciej nie są powiązane tematycznie z naszą stroną internetową. Są to przeważnie linki źle postrzegane przez Google, często pochodzące ze stron stworzonych pod systemy wymiany linków (SWL). Zwróć uwagę na taki sposób "pozycjonowania" twojej strony, ponieważ po zadawalających wzrostach, możesz niespodziewanie otrzymać filtr od Google w postaci spadku pozycji poza pierwszą 10 wyników. Wbrew opiniom nie jest to rzadkie zjawisko, ponieważ cały czas klienci mniej lub bardziej podstępnie proszą o wypozycjonowanie strony, która była wcześniej pozycjonowana i znalazła się w filtrze. Wiedz, że nagły przyrost linków a następnie ich spadek, na zawsze pozostawia ślad w historii domeny, co również ma późniejszy wpływ na pozycje. Zanim kupisz używaną domenę sprawdź jej historię! Niestety początkujący pozycjonerzy podszywają się pod klientów i proszą o przygotowanie ofert, które w następnej kolejności przekazują klientom.

Jeżeli wybór danej firmy/pozycjonera zależy od ceny, to należy przekalkulować sobie czy oferent faktycznie wyjdzie na swoim. Zdarza się, że w ogóle nie zacznie działać. Tym samym zlecenidawca traci, ponieważ mógłby w tym czasie zdobywać nowych klientów. Jeżeli dany pozycjoner krótko działa na rynku, to koszt jego działań często okazuje się wyższy niż zakładał i działania przerzuca na metody bardziej ryzykowane dla klienta ale dochodowe dla siebie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nie ma jeszcze wynegocjowanych cen u partnerów np. w płatnych katalogach czy źródłach branżowych. O sile pozycjonera stanowi także rozbudowane zaplecze własnych wartościowych stron, których utrzymanie też kosztuje. (Pomijam poziom wiedzy dt. pozycjonowania, który jest kluczowy do osiągnięcia TOP3)

2. Zalety partnera godnego zaufania:

  • jego celem nie jest występowanie w czołówce na słowo typu: „pozycjonowanie”,
  • ma grupę własnych klientów a kolejnych pozyskuje z polecenia,
  • jest dyskretny i pracuje „dyskretnie” stale „pielęgnując” pozycjonowaną stronę,
  • nie dubluje zleceń na te same słowa kluczowe,
  • szybko nawiązuje kontakt z klientem,
  • rozmowy prowadzone przez tą firmę są w języku prostym zrozumiałym dla każdego,
  • mówi jasno, w jaki sposób pozycjonuje, nie ukrywa technik pozycjonerskich,
  • nie gwarantuje pierszej strony 10 wyników Google na żadną frazę,
  • przedstawia rzetelny obraz sytuacji dotyczącej wybranego rodzaju pozycjonowania,
  • gwarantuje, że jego działania nie wykluczą pozycjonowanej strony z indeksu Google.

3. Portfolio

O dobrej firmie pozycjonerskiej można również powiedzieć, gdy jej portfolio i osiągnięcia w zakresie pozycjonowania nie wskazują na strony klientów. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista, jest to niebezpieczne dla klienta. Istnieje ryzyko, że pracownicy Google zaczną sprawdzać firmę pozycjonującą a z jej portfolio trafią na pozycjonowane strony, którymi firma pozycjonująca chwali się właśnie w portfolio. Warto wiedzieć, że Google to nie tylko algorytmy i boty, to też ludzie. (W moim portfolio TYLKO strony klientów, którym wykonywałem strony internetowe i etyczną optymalizację strony pod wyszukiwarki zgodną z wytycznymi Google w zakresie SEO)

Kolejnym z niebezpieczeństw, jakie istnieje, kiedy nasza strona widnieje na stronie firmy pozycjonującej, to nasza konkurencja. Wystarczy, że zdarzy się ktoś kto może zapłacić za to, aby nasza strona spadła w wynikach wyszukiwania. Takie zlecenia jak najbardziej są wykonywane, dlatego warto dbać o nasze dane i poufność. Nie warto przyznawać się, że jest się pozycjonowanym oraz kto dla pozycjonowanego tę usługę wykonuje. Pozycjonowanie organiczne (naturalne) uważane jest przez Google za sztuczna manipulację wynikami wyszukiwania na określone słowo czy frazę. Na dzień dzisiejszy takie praktyki nie są oficjalnie karane, jednak, co będzie jutro? Niewiadomo. Google radzi, aby unikać sztuczek mających na celu poprawienie rankingu w wyszukiwarkach.

4. Pozycjonowanie za darmo?

Często w Internecie pojawiają się oferty pozycjonowania za darmo przez 3 a nawet 6 miesięcy. Okres ten jest wykorzystywany zazwyczaj do sprawdzenia firmy pod kątem trudności pozycjonowania lub po prostu wynika z promocji, przy co najmniej 12 miesięcznych umowach.

Oferowane przez firmy pozycjonerskie przykładowe trzymiesięczne darmowe okresy pozycjonowania w celu sprawdzenia jakości ich usług zawierają pewien haczyk – mianowicie, aby móc skorzystać z pozycjonowania przez trzy miesiące za darmo, należy podpisać umowę na te trzy miesiące. Jeżeli trzydzieści dni przed zakończeniem w całości darmowego, trzymiesięcznego okresu nie wypowiemy umowy to automatycznie zostanie przedłużona na kolejne przykładowe dwanaście miesięcy. W Internecie istnieją komentarze wielu niezadowolonych klientów z takich firm, którzy nie dopilnowali daty końca umowy, a później byli przekonani, że firma zwyczajnie ich oszukała. Oferowanie np. sześciu miesięcy darmowego pozycjonowania może kusić, natomiast umowa na 24 lub 36 miesięcy może też skutecznie odstraszyć. Przy umowach z trzymiesięcznym okresem próbnym na pozycjonowanie, zdarzają się oferty w których można zrezygnować ze współpracy jedynie w takim przypadku, gdy firma pozycjonująca nie osiągała zamierzonych efektów w pozycjonowaniu strony. Taki zapis wydaje się być dużo bardziej uczciwy i jest to znacznie lepsze rozwiązanie.

Podaj wynik: + =

Zapytaj o Cenę

*

*

Podaj wynik: + =