Google Shopping Merchant Center Lista Produktów Adwords

17 listpad 2013
Lista produktow Google Merchant Center

Jak stworzyć kampanię produktów graficznych dla e-sklepów w Google Adwords?

W tym artukule dowiesz się jak przygotować kampanię dla Twoich produktów w nowym narzędziu listy reklam graficznych jakie oferuje wyszukiwarka Google. Zobacz jak wygląda integracja sklepu z Google Merchant Center.

Google Merchant Center - to nowa, graficzna forma reklamy w Polsce, która pozwala na reklamę produktów Twojego sklepu z prawej strony wyników wyszukiwania. Dodając sklep do Centrum Sprzedawców (Google Merchant Center), będziesz miał możliwość sprzedawać towary wykorzystując do tego narzędzie AdWords. Jeżeli sprzężysz Google Merchant Center z Google Adwords otrzymasz możliwość tworzenia kampanii dla konkretnych produktów a nie całego serwisu. Jak to zrobić? Dowiesz się dalej.
Uwaga: Google Merchant Center, w dniu opublikowania tego artykułu jest w angielskiej wersji językowej co z pewnością niedługo powinno ulec zmianie.

Integracja produktów ze sklepem oraz z Adwords
Krok po Kroku (10)

1. Przejdź na stronę: www.google.com/merchants i załóż nowe konto w usługach Google. Jeżeli już je masz, zaloguj się na nie.
Zaakceptuj warunki usługi i ją aktywuj. Po jej uruchomieniu, uzupełnij dane sklepu.
Aby to zrobić: Przejdź do sekcji Settings -> General:

merchant center

2. Przy polu Website URL naciśnij napis Verify celem weryfikacji adresu sklepu.
3. Wybierz TAG html, jako metodę weryfikacji i dodaj go do sekcji Konfiguracja -> Integracje -> Integracje własne, w polu Nagłówek strony.

weryfikacja centrum dla webmasterow

4. Gdy zweryfikujesz konto, powinieneś zobaczyć komunikat:

centrum google webmasterow

5. OK. Sklep został dodany i zweryfikowany. Teraz pora dodać produkty. Zatem przejdź do sekcji Data Feeds i naciśnij button New Data Feed.

plik data feed

6. Po wejściu wybierz kraj Poland, jeżeli dodajesz produkty na Polskę oraz podaj nazwę pliku z przesyłanymi danymi (np. produkty.xml.txt).

Jak przygotować plik data feeds?

Tak naprawdę najważniejszą rzeczą dla pytania "jak przygotować listę produktów w Google Merchant Center?" jest przygotowanie poprawnego pliku data feeds aby produkty zostały zaakceptowane i wyświetlały się poprawnie.

Plik Data Feeds
plik data feeds

Źródło: przykładowa strona dla której utworzono listę produktów www.lucynazakrzewska.pl
Plik przygotowała firma Pozycjonowanie-Tychy.pl

Koniecznie pamiętaj aby do pliku dodać poniższe atrybuty (nie zostały ujęte), ponieważ inaczej lista produktów nie zostanie poprawnie zaimportowana.

  • attribute: google product category
  • attribute: description
  • attribute: product type
  • attribute: image link
  • attribute: mpn (warto go mieć, chociaż dla Polski jest nieobowiązkowy

7. Po dodaniu listy produktów warto jeszcze wskazać miejsce z którego pobierane będą dane do Google. Po stworzonym źródle danych (pl_pln_googlebase.xml) wejdź w Create Schedule.

data feeds

8. Wskaż adres URL do wtyczki w twoim sklepie, która generuje plik XML. Adres wtyczki powinien być w sekcji Konfiguracja -> Integracje -> Porównywarki.

scheduled upload

9. Zapisz plik i pobierz dane klikając na Schedule and fetch data now.
10. Pierwsze pobranie danych ze sklepu powinno zająć nie więcej niż 50 minut. Następne pobrania zostaną zrealizowane zgodnie harmonogramem.

Jesteś zainteresowany integracją Google Merchant ze sklepem postawionym na clickshop, shoper, wordpress woocommerce, prestashop, prosklepy, joomla virtuemart i inne? Napisz do mnie. Nie wiesz jak wygenerowac plik data feeds xml z produktami by Google Shopping działał? Zapytaj o cenę integracji z Twoim sklepem internetowym. Wypełnij formularz i otrzymaj darmową wycenę.

Podaj wynik: + =

Zapytaj o Cenę

*

*

Podaj wynik: + =

Zapraszam do współpracy,

podpis
Zajmuję się pozycjonowaniem E-biznesów. Jest to także moja pasja. Traktuję ją kompleksowo: tworzę sklepy internetowe, kampanie e-marketingowe, prowadzę doradztwo i szkolenia z pozycjonowania. Staram się być ze wszystkim na bieżąco. Prywatnie niepokorny mąż i szczęśliwy ojciec.