Niekorzyste zapisy w umowie na pozycjonowanie

ile kosztuje pozycjonowanie

Przy podpisaniu umowy z firmą pozycjonerską warto zwrócić uwagę, jaki jest okres umowy i jej wypowiedzenia. Z reguły umowy są podpisywane na okres 12 miesięcy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, choć praktyka wskazuje na to, że firmy godzą się na krótsze umowy, często: trzymiesięczne lub sześciomiesięczne w celu ich sprawdzenia. Niestety często zdarza się, że przy trudnych frazach kluczowych okazuje się to trudne w realizacji w takim terminie z powodu bardzo wysokich kosztów początkowych pozycjonowania oraz długiego okresu oczekiwania na efekty.

Firmy oferujące zazwyczaj pierwsze miesiące pozycjonowania za darmo, mają na celu zachęcenie klienta do skorzystania ze swojej oferty. Jednak w momencie zerwania umowy po okresie próbnym, firma pozycjonująca rząda często wysokie odszkodowanie tytułem darmowego pozycjonowania w tych miesiącach.
Warto także przyjrzeć się umowie, na jaki okres jest zawierana, bo może okazać się, że jest to okres 24 lub 36 miesięczny. Wiązanie się na tak długo z niesprawdzoną firmą pozycjonującą, nie należy do najlepszych pomysłów. Zdarza się, że okres wypowiedzenia w takich umowach potrafi być sześcio a nawet dziewięciomiesięczny.

Rzadko ale zdarza się, że firma pozycjonująca w umowie dokładnie opisuje, jakie działania będzie wykonywała w kwestii optymalizacji i pozycjonowania danego serwisu. Dla klienta jest to bardzo korzystne, gdyż otrzymuje możliwość kontroli nad tym, czy firma wywiązuje się z tego, co zapewniła w umowie. Warto zwrócić uwagę na taki zapis, ponieważ dzięki niemu jesteśmy w stanie w pełni zweryfikować działania firmy pozycjonującej.

Zapytaj o Cenę

*

*

Podaj wynik: + =