PageRank

[Edit] Nowa informacja z dnia 21.04.2016 - Pagerank RIP Google potwierdza informację, że Pagerank już nie jest aktualizowany. Właśnie wprowadziło to w życie. Teraz każda domena, której wcześniej wynik wskazywał wartość 4PR pokazuje wartość 0PR. Dobra wiadomością jest, że Google potwierdza, że firma nadal wykorzystuje dalej PageRank jednak wewnętrznie w algorytmie rankingu. Natomiast zewnętrzne wartości PageRank wyświetlane na pasku narzędzi nie będą już oficjalnie pokazywane.

Pozycjoneria od teraz będzie oceniać katalogi na podstawie dodatkowych parametrów: Domain Authority, Age Yrs, Trust Rank, Trust Flow, Site, Alexa Rank, Moz Rank

Wpisz adres strony w dowolnej formie i sprawdź jej Pagerank !


+plusika daj, jak możesz!

pagerank

Wiele osób jest zdania, że im wyższy PageRank tym wyższa pozycja strony w wynikach wyszukiwania. Nic bardziej mylnego. Po wpisaniu słów kluczowych do wyszukiwarki okazuje się, że w czołówce TOP 1-3 często znajdują się strony z niskim PR a nawet z nieustaloną wartością. Często są to strony, które nie mają nawet Fresh Site Bonus, który jest przyznawany przez Google nowym domenom na krótki czas. Wskaźnik PageRank wprawdzie zalicza się do ok. 200 czynników wpływających na pozycję, lecz testy wykazują, że ma marginalny wpływ.

Zatem rodzi się pytanie: czy PageRank wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania? Czy warto się nim przejmować i zdobywać linki ze stron z Pagerank 4,5,6?

Szczerze napiszę, że tak. Omawiany wskaźnik, choć bezpośrednio nie wpływa na pozycje strony w wynikach wyszukiwania, świadczy o jej jakości. Wysoki Pagerank strony oznacza, że prowadzi do niej spora liczba odnośników o równej bądź wyższej wartości Pagerank tej strony. Pagerank strony powyżej 1 oznacza także, że strona istnieje w sieci powyżej 1 roku, ponieważ ostatnia aktualizacja Pagerank miała miejsce w grudniu 2013 roku. Zatem co to oznacza dla Google? Że stronie można zaufać, bo jest popularna w sieci. Ma to duże znacznie w przypadku akcji spamerskiej przeprowadzonej względem Twojej strony na zlecenie konkurencji. Twoja domena może nawet tego nie odczuć.

Zatem warto zdobywać linki z Pagerank 4, 5, 6 i wyższym, ponieważ te strony mają najwyższą wartość wg Google, a tym samym są ocenione jako "pewne" źródła. Mając wpisy z linkami w takich miejscach, jak np.: katalogach z Pagerank 4, nie trzeba się obawiać, że algorytm Google źle oceni naszą stronę, ponieważ profil linków przychodzących będzie "dobry". Linki zawierające adres www, które są umieszczone na stronach wysoko ocenionych przez algorytm Pagerank podnoszą pozycję w wynikach wyszukiwania. To właśnie dlatego Pagerank jest tak często brany pod uwagę w ocenach ogólnych katalogów czy listach SEO tworzonych przez pozycjonerów. W momencie umieszczania linków w danym serwisie warto sprawdzać Pagerank, ponieważ często za wpisy trzeba zapłacić od 1,23 zł do 11,07 zł a czasem nawet więcej. Zdarzają się katalogi, gdzie wpis kosztuje 10 zł a Pagerank=0. Dzieje się tak m.in. dlatego, że katalog nie jest moderowany. W tym przypadku dodawane opisy firm często się powtarzają. Zazwyczaj takie katalogowanie przeprowadzane jest masowo razem z dodawaniem innych firm, które nie są powiązane tematycznie z naszą stroną. Osoby pozycjonujące masowo najzwyczajniej w świecie proponują bardzo niskie ceny. W takim przypadku nasza strona nie jest dodawana przez ludzi a przez programy automatycznie dodające wpisy, które je co najwyżej synonimizują. Na skutek takich działań, Google obniża wartośc takich źródeł, a tym samym stron, które się tam znajdują. Właśnie dlatego tak ważne są dobre katalogi stron i unikatowe wpisy, ręcznie dodawane.

Zobacz też:

Zapytaj o Cenę

*

*

Podaj wynik: + =

Zapraszam do współpracy,

podpis
Zajmuję się pozycjonowaniem małych i średnich firm. Jest to także moja pasja. Traktuję ją kompleksowo: tworzę strony i sklepy internetowe, kampanie e-marketingowe, prowadzę doradztwo i szkolenia z pozycjonowania. Staram się być ze wszystkim na bieżąco. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.