Dobra firma zajmująca się pozycjonowaniem

12 grudzień 2015
firma zajmujaca sie pozycjonowaniem

Dobra firma zajmująca się pozycjonowaniem

Chcesz wypozycjonować lokalny biznes a może zastanawiasz się komu zlecić te działania? Jeżeli nie masz czasu żeby zajmować się pozycjonowaniem samemu to wybór firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron powinien być przede wszystkim rozsądny, poparty poniższymi zagadnieniami.

Optymalizacja strony

Należy pamiętać o tym, że w tej branży nie ma jasnych reguł i sztywnych wytycznych. Nikt nie powie nam jak stworzyć idealną stronę, która w krótkim czasie pojawi się w pierwszej dziesiątce. Każda firma ma inne kryterium. Google co jakiś czas udostępnia wskazówki w zakresie tworzenia witryn, które mogą przyczynić się do osiągnięcia topowych pozycji. Udostępnia również narzędzia np. GWT czy PSI, które ułatwiają optymalizację stron - pozwalają je sprawdzić oraz sugerują co można jeszcze na niej poprawić, aby była bardziej wydajna i wygodna pod względem użytkowania.

Metody pozycjonowania strony

Optymalizacja strony to jednak nie wszystko, firmy zdobywają doświadczenie poprzez testowanie różnego rodzaju praktyk. Opracowuje się strategię działania, wybiera odpowiednie metody, a później je testuje - one przybliżą nas do celu. Cel można osiągnąć na dwa sposoby:

 • możemy to zrobić szybko za pomocą pozycjonowania naturalnego, ale równie szybko utracimy te efekty lub bezpieczniej skorzystać z pozycjonowania sponsorowanego
 • albo możemy obrać znacznie trudniejszą drogę – stworzenie solidnych fundamentów i pozycjonować się naturalnie lub przygotować spersonalizowaną kampanię Adwords w oparciu o strukturę witryny

W dłuższej perspektywie czasu jesteśmy w stanie osiągnąć mocną i stabilną pozycję. Zanim przystąpimy do wyboru dobrej firmy pozycjonującej określmy zatem co jest dla nas najważniejsze. Na pewno część z Was będzie kierowała się przede wszystkim niską ceną na pozycjonowanie, dla niektórych cennik pozycjonowania nie będzie miał aż takiego znaczenia a będzie się liczył tylko szybki efekt lub osiągnięcie i utrzymanie stabilnej pozycji. Warto tutaj zaznaczyć, że jeżeli chcemy w krótkim czasie wyświetlać się na pozycjach 1-3 warto rozważyć najbezpieczniejszą formę pozycjonowania – Google AdWords, odporną na zmianę algorytmów. Przeznaczając określoną kwotę na budżet dzienny wyświetlamy się aż do wykorzystania tej kwoty, płacąc za pojedyncze kliknięcie zainteresowanego nasza ofertą użytkownika.

Jaka zatem powinna być firma zajmująca się pozycjonowaniem?

Wybierając partnera biznesowego kierujmy się rozsądkiem. Nie dajmy sobie zamydlić oczu nierealnymi obietnicami i niskimi kosztami. Firma pozycjonująca, która obiecuje nam gruszki na wierzbie, nie powinna być brana pod uwagę. Kiedy zatem powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza?

Przede wszystkim, gdy usłyszymy, że uda nam się osiągnąć konkretną pozycję w danym czasie. Absolutnie nie ma takiej możliwości. Żaden specjalista nie da nam gwarancji osiągnięcia konkretnej pozycji, zbyt wiele czynników na to wpływa, dlatego podaje widełki np 1-10. Proszę pamiętać również o tym, że profesjonalne firmy pozycjonujące rozliczają się za efekt a nie ryczałtowo bez uzyskania efektu. Nie ma zatem możliwości pobierania płatności ryczałtowej za brak pozycji. Obecnie najkorzystniejsze jest rozliczanie za progi narastająco za pozycje 10-7 należy się X zł, za pozycje 6-4 należy się Y zł, a za pozycje 3-1 pobierana jest opłata w wysokości Z zł. Przykładowy cennik pozycjonowania można znaleźć po wpisaniu frazy „pozycjonowanie cena” na przykład tutaj http://pozycjoneria.com/cennik. Bardzo czytelnie przedstawiono ofertę. Rozliczenie jest przyjęte tak jak rozpisano powyżej. Jasne zasady, brak ukrytych opłat.

Podobnie jest w przypadku Google Adwords, specjalista nigdy nie powie od razu „tak będziemy na 1 pozycji i gwarantuję, że kliknięcie wyniesie mniej niż 1zł”. Dlaczego? Wszystko zależy od budżetu jakim operujemy, od maksymalnych stawek jakie jesteśmy w stanie dać za dane słowo kluczowe, a także od konkurencji. W każdej aukcji bierze udział od kilku do kilkunastu uczestników (stron internetowych). Dlatego nie ma możliwości wyświetlania się przez cały czas trwania kampanii przy ograniczonym budżecie na 1 pozycji, po realnej stawce z uwzględnieniem ROI za kliknięcie. Rzetelna firma pozycjonująca powinna od razu przedstawić klientowi sytuację na rynku pozycjonowania uwzględniając konkurencję. Można zapewnić, że w przypadku pozycjonowania Google Adwords strona klienta będzie wyświetlać się na pozycjach 1-10 lub 1-3, jeżeli firma pozycjonująca poświęci większą uwagę klientowi i np stworzy kampanię w oparciu o strukturę witryny.

Pamiętajmy również o tym, że nie każda metoda pozycjonowania jest bezpieczna. Robiąc coś szybko i w nieprzemyślany sposób możemy sobie tylko zaszkodzić i osiągnąć odwrotny do zamierzonego skutek. Innymi słowy niebezpieczne praktyki mogą wiązać się z karą nałożoną przez Google, czyli zamiast awansować w wyszukiwarce możemy spaść jeszcze niżej.

Kolejną istotną kwestią jest strona internetowa firmy z którą zamierzamy współpracować.

Poznaj 10 rzeczy na które zwrócić uwagę na stronie firmy pozcyjonującej

 • Przede wszystkim struktura strony, dlaczego? Dostarczy nam informacji na temat tego czy firma pozycjonująca faktycznie zna się na rzeczy. Jeżeli firma pozycjonująca ma przejrzystą, zrozumiałą stronę, to możemy mieć pewność, że będzie to dobry partner biznesowy, który pomoże osiągnąć nasz cel.
 • Wyznacznikiem rzetelnej firmy będzie również treść, która jest zamieszczona między innymi na blogu, widzimy wtedy czy mamy do czynienia ze specjalistami, którzy rozwijają się w zakresie pozycjonowania stron z uwzględnieniem content marketingu, niezwykle wspieranym przez Google. Takie firmy zgłębiają temat tworząc własne treści i tym samym podnoszą swoje kwalifikacje.
 • Zwróć uwagę na to czy po wpisaniu w wyszukiwarkę Google kluczowych fraz związanych z pozycjonowaniem stron potencjalny kandydat na partnera biznesowego występuje w czołówce np: “dobra firma pozycjonująca”, “pozycjonowanie cennik”, „pozycjonowanie stron w Google”, “katalogowanie stron” – skoro wypozycjonował siebie, to chyba o czymś świadczy.
 • Jeżeli zdecydowałeś się w swoim mniemaniu na specjalistę Google zwracaj uwagę na to jak formułuje on swoje myśli, czy w jasny, zrozumiały sposób potrafi odpowiadać na Twoje pytania, czy informuje o poczynionych działaniach, o przyjętych metodach pozycjonowania - to jest gwarancja dobrej komunikacji Twojej z firmą, której powierzysz swoją stronę www.
 • Zapytaj czy jest partnerem Google, to już połowa sukcesu, że Twoja strona będzie wypozycjonowana zgodnie z wytycznymi Google.
 • Sprawdź czy firma na stronie posiada nip, telefon stacjonarny, sprawdź w CEIDG od kiedy prowadzi działalność - zyskasz większą pewność, że firma nie zniknie z rynku, w razie gdyby pojawiły się problemy.
 • Sprawdź czy firma posiada na stronie referencje od klientów np. którym tworzyła strony, jeżeli tworzy strony pod pozycjonowanie,
 • Sprawdź czy na stronie lub w Internecie występują pozytywne opinie o firmie
 • Zobacz jak strona firmy pozycjonującej wygląda na telefonie komórkowym - zobacz czy jej strona jest dostosowana do smartfonów - będzie wiedział czy jest na czasie z obecnym algorytmem Google, który wspiera strony dostosowane pod urządzenia mobilne
 • Sprawdź parametry strony firmy pozycjonującej pod linkiem https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/, jeżeli strona osiąga pod telefony i desktopy przynajmniej 85/100, tzn., że firma ma świadomość jak duże znacznie ma szybkość ładowania strony oraz poruszanie się użytkownika po stronie na różnych urządzaniach

Jeżeli na którymkolwiek etapie miałeś wątpliwości nie podejmuj współpracy. Podziękuj i rozejrzyj się za nowym zleceniobiorcą. Firm zajmujących się pozycjonowaniem jest naprawdę wiele. Wystarczy wpisać w Google frazy pozycjonowanie, pozycjonowanie cena – wtedy od razu możemy zapoznać się z aktualnym cennikiem.


Podaj wynik: + =

Zapytaj o Cenę

*

*

Podaj wynik: + =

Zapraszam do współpracy,

podpis
Zajmuję się pozycjonowaniem małych i średnich firm. Jest to także moja pasja. Traktuję ją kompleksowo: tworzę strony i sklepy internetowe, kampanie e-marketingowe, prowadzę doradztwo i szkolenia z pozycjonowania. Staram się być ze wszystkim na bieżąco. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.