Google Page Speed Insight - Jak poprawić współczynnik?

24 grudzień 2015
firma zajmujaca sie pozycjonowaniem

PageSpeed Insights – poprawa szybkości strony

Jak wpływa na pozycjonowanie poprawne działanie strony internetowej? Przeczytaj o tym jak zoptymalizować stronę, aby dobrze wyświetlała się pod telefonami oraz szybko ładowała się na komputerach.

Niezależnie od tego na jaką stronę internetową chcesz wejść musisz trochę odczekać, aby ją zobaczyć. Czas ładowania zależy od dwóch czynników – szybkości łącza internetowego oraz Page Speed – szybkości ładowania strony. Dla wielu użytkowników zbyt długi czas ładowania strony bywa zniechęcający i przyczynia się do jej pospiesznego opuszczenia. Szybkość ładowania strony wpływa również na pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.

Spowolnienie ładowania strony może wynikać z wielkości witryny, a przede wszystkim zwiększonej ilości grafiki. Na szczęście Google udostępnia narzędzia takie jak PageSpeed Insights, które wskazują jak zoptymalizować stronę, aby zredukować jej czas ładowania, zwiększając tym samym wydajność witryny. PageSpeed Insights jest narzędziem mierzącym wydajność witryn internetowych na urządzeniach przenośnych oraz desktopowych, wskazuje nie tylko jak szybko strona ładuje się w skali od 1 do 100, ale także wyświetla raport, w których obszarach należy dokonać modyfikacji, aby uzyskać lepszy wynik. Jak wiadomo im lepszy wynik tym szybsza strona, ale wynik na poziomie 85/100 już jest satysfakcjonujący, bowiem narzędzie to wskazuje nam kolor zielony (obrazek poniżej). Oczywiście wynik im bliżej 100, tym lepiej.

Jak już wiemy kolor zielony oznacza, że nasza strona jest dobrze zoptymalizowana, ale występują jeszcze dwa kolory w klasyfikacji: żółty i czerwony. Kolor żółty wskazuje nam drobne modyfikacje, które należy wdrożyć na stronie, tak aby użytkownicy chętniej ją odwiedzali. Problem pojawia się kiedy mamy do czynienia z kolorem czerwonym, tutaj musimy włożyć nieco więcej pracy. Oczywiście PageSpeed Insight wskaże nam krok po kroku co należy zmienić, aby poprawić szybkość strony.

PageSpeed Insight uwzględnia aspekty wydajności niezależne od szybkości łącza internetowego, bierze pod uwagę takie czynniki jak: konfiguracja serwera, struktura kodu HTML strony, obrazy, pliki JavaScript i CSS. Google od pewnego czasu coraz większy nacisk kładzie na urządzenia przenośne. PageSpeed Insights został rozszerzony o opcję weryfikacji strony na urządzeniach mobilnych skupiając się na następujących obszarach:

  • konfiguracji ekranu,
  • wielkości tekstu,
  • czytelnych rozmiarach czcionki,
  • odpowiedniej wielkości elementach dotykowych.

Czas ładowania strony, to nie tylko wygoda i oszczędność czasu użytkowników, to również wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania. Skracając czas ładowania witryny zwiększamy skuteczność robotów wyszukiwarek internetowych poruszających się po stronie, co sprzyja szybszemu zaindeksowaniu strony. Ponadto Google docenia strony, które szybciej się ładują, umieszczając je na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Wynika to z faktu, że krótszy czas ładowania witryny to mniejsza ilość danych gromadzonych przez wyszukiwarkę. Pamiętajmy o tym, że szybsza strona będzie także bardziej zachęcająca dla użytkowników poszukujących konkretnych informacji na dany temat. Ich wygoda przyczyni się do częstszego odwiedzania naszej witryny, a zapamiętany adres będzie przekazywany innym potencjalnym użytkownikom poszukującym podobnych materiałów, produktów i usług. Zwiększymy tym samym ruch na stronie, jej popularność będzie rosła, a my będziemy na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, wątpliwości lub chcesz poprawić szybkość i jakość swojej strony internetowej, to skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i dokonamy optymalizacji strony pod urządzenia mobilne oraz komputery.


Chciałbyś zwiększyć współczynniki Page Speed Insight na swojej stronie internetowej? Zapytaj o cenę. Wypełnij formularz kontaktowy.

Podaj wynik: + =

Zapytaj o Cenę

*

*

Podaj wynik: + =

Zapraszam do współpracy,

podpis
Zajmuję się pozycjonowaniem małych i średnich firm. Jest to także moja pasja. Traktuję ją kompleksowo: tworzę strony i sklepy internetowe, kampanie e-marketingowe, prowadzę doradztwo i szkolenia z pozycjonowania. Staram się być ze wszystkim na bieżąco. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.