10 Darmowych Porad na Strony Internetowe w 2016 roku!

23 grudzień 2015
firma zajmujaca sie pozycjonowaniem

10 Darmowych Porad na Strony Internetowe w 2016 roku!

Wejdź w klucze i wygraj z konkurencją. Osiągnij TOP 3 w wynikach wyszukiwania Google. Bądź liderem w branży w 2016r z Pozycjonerią.

Tworzenie stron internetowych wymaga nie tylko umiejętności samego stworzenia atrakcyjnej szaty graficznej. Owszem realizacje firmy w tym zakresie powinny być jej wizytówką, ale jak powszechnie wiadomo, to co cieszy oko nie zawsze musi być właściwe. W tym przypadku musi być także dobre z punktu widzenia wyszukiwarki. Przedstawiamy Państwu 10 porad w zakresie optymalizacji strony, które mogą być kluczem do sukcesu.

Szybkość działania strony na urządzeniach mobilnych według testu Google PageSpeed Insights Mobile (https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/) - narzędzie to umożliwia sprawdzenie jak szybko działa nasza strona, a także czy jest ona wygodna dla użytkowników. Niezależnie od tego pod jakim kątem ją sprawdzamy satysfakcjonujący wynik powinien być minimum na poziomie 85/100. Zaletą przeprowadzenia tego testu jest możliwość uzyskania sugestii, które mogą przyczynić się do usprawnienia naszej strony. Poniżej przedstawiamy nasz wynik.

Jak widzimy Google wskazuje nam jak możemy poprawić szybkość działania naszej strony.

2. Podobnie sprawa wygląda w przypadku komputerów, dzięki PageSpeed Insights Desktop jesteśmy w stanie określić co jeszcze możemy poprawić w szybkości działania strony. Również w tym przypadku otrzymujemy wytyczne w zakresie uchybień oraz mamy możliwość otrzymania wskazówek jak to naprawić.

Jak widzimy w obu przypadkach otrzymaliśmy wynik 98/100 oraz szczegółowe wytyczne, co jeszcze możemy zrobić, żeby bardziej zoptymalizować naszą witrynę.

3. Test zgodności z urządzeniami mobilnymi https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?url= - to narzędzie pozwoli nam sprawdzić czy nasza strona jest dopasowana do urządzeń mobilnych. Oczywiście podobnie jak w przypadku PageSpeed Insights również tutaj możemy liczyć na wskazówki, co należy poprawić.

4. Ciekawa treść ściągająca ruch po frazach long tail - frazy tak zwanego długiego ogona są szczegółowymi zapytaniami o konkretne produkty oraz usługi np. internetowy sklep z obuwiem damskim zamiast buty czy obuwie. Innymi słowy dążymy do tego, aby dotrzeć do osób, które wiedzą czego w danej chwili potrzebują i chcą szybko do tego dotrzeć.

5. Przejrzysty układ menu, wszechobecne zakładki - dlaczego jest to takie ważne? Użytkownik musi się sprawnie poruszać po witrynie i szybko znaleźć to czego potrzebuje, jeżeli zbyt dużo czasu będzie musiał stracić na odnalezienie interesującego go produktu lub usługi, to po prostu przejdzie na stronę konkurencji.

6. Social media - obecnie jak się o Tobie nie mówi, nie udzielasz się, nie nawiązujesz kontaktu z użytkownikami, to po prostu nie istniejesz. Zadbaj więc o powiązanie swojej strony z profilami na Facebooku, Twitterze, Google+, LinkedIn i Pinterest. Rozszerzaj swoją obecność na portalach społecznościowych, przedstawiaj w jaki sposób funkcjonujesz, co oferujesz. Zachęć do dzielenia się opiniami po kontakcie z Twoją firmą. Im więcej, tym lepiej.

Na tym etapie warto przyjrzeć się poszczególnym portalom.

 • Facebook - najpopularniejszy serwis umożliwiający użytkownikom wymianę poglądów i informacji. Użytkownicy mogą dzielić się opiniami, zdjęciami, wiadomościami oraz korzystać z aplikacji. Co nam to daje? Mamy solidny portal, dzięki któremu większej ilości osób przybliżymy naszą ofertę. Możemy tam prowadzić różnego rodzaju akcje tematyczne, konkursy, zagadki i wiele innych. W ten sposób możemy pozyskać więcej klientów.
 • Twitter - osoby zarejestrowane na Twitterze mają możliwość wysyłania i odczytywania tak zwanych tweetów, czyli krótkich wiadomości tekstowych do 140 znaków. Wiadomość jest wyświetlana na profilu osoby, która ją zamieściła i udostępniana jest użytkownikom obserwującym profil.
 • Google+ - to portal społecznościowy firmy Google. Możemy tutaj zapraszać znajomych, udostępniać różnego rodzaju informacje, więc jak najbardziej można stworzyć swój profil firmowy i dzielić się informacjami na temat oferowanych usług i produktów czy aktualnych promocji.
 • LinkedIn jest portalem społecznościowym specjalizującym się w kontaktach biznesowych. Portal służy do nawiązywania kontaktów, rozwijania przedsięwzięć, pozyskiwania nowych partnerów biznesowych oraz uzyskiwania informacji i dzielenia się nimi.
 • Pinterest jest mniej popularnym serwisem społecznościowym, służy do kolekcjonowania treści wizualnych. Oznacza to, że mamy do czynienia ze zbiorem tablic ze zdjęciami, a których każde prowadzi do linku. Użytkownicy mają możliwość przypięcia do swojej tablicy dowolnego zdjęcia w formie pina.

7. Widoczne dane kontaktowe - jeżeli zależy Tobie na większym zainteresowaniu użytkowników, koniecznie w widocznym miejscu podaj swój numer telefonu. Możesz go umieścić w prawym górnym rogu, zrobić większą czcionkę, sprawić, żeby był on widoczny i zachęcał do kontaktu z firmą. Warto również przyłożyć się do zakładki kontakt, umieścić tam nie tylko pełne dane firmy, numer telefonu, adres e-mail, formularz kontaktowy, ale również mapkę dojazdu, informacje na temat tego jak można się do nas dostać np. komunikacją miejską.

8. Wiarygodność - koniecznie zadbaj również o elementy, które uwiarygodnią Cię w oczach użytkowników. Na stronie oprócz danych kontaktowych umieść takie informacje jak: NIP, REGON, realizacje, referencje, certyfikaty, opinie. Spraw, aby ktoś kto po raz pierwszy odwiedza Twoją witrynę wiedział, że trafił w ręce profesjonalistów i specjalistów w swojej branży.

9. Czysty kod strony stworzony ze standardami World Wide Web Consortium (W3C) - jest to istotne z punktu widzenia projektantów stron www oraz internautów. Dzięki tym standardom internet jest dla nich bardziej dostępny i przyjazny. Istotny jest zatem przejrzysty układ, brak błedów i ostrzeżeń.

10. Przejrzysty panel - z punktu widzenia klienta jest to bardzo ważne, bowiem oszczędza on czas i pieniądze. Należy zadbać o to, żeby jako laik w tej dziedzinie był w stanie sam dokonywać zmian w treści czy dodawaniu zdjęć bez konieczności powracania jako stały klient, któremu za dodatkową opłata zamieści się to czego wymaga.

Pamiętajmy również o tym, że powyższe rady nie będą wystarczające, jeżeli na naszej stronie będzie chaos i nieład, zadbajmy więc o design i grafikę. Niech przyjęta kolorystyka będzie spójna, a treści uporządkowane. Ze stroną internetową jest jak z człowiekiem, czasami wystarczy rzut oka i wiemy czy jesteśmy zainteresowani czy nie. Zadbajmy więc o to by przyciągać, a nie odpychać. Decydujące są pierwsze sekundy.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym portfolio, być może będzie stanowiło dla Państwa inspirację. Oto przykłady realizacji firmy

 • Projekt wykonany dla firmy Smartlab działającej w branży budowlanej
 • Projekt dostosowany pod smarfony i tablety zgodny z usability developers.google.com
 • projekt i wykonanie, obróbka zdjęć
 • optymalizacja SEO
 • cena: 2000zł
 • Projekt wykonany dla firmy MediaMaker działającej w branży multimedialnej
 • Projekt dostosowany pod smarfony i tablety zgodny z usability developers.google.com
 • projekt i wykonanie, obróbka zdjęć
 • optymalizacja SEO
 • cena: 2500zł
 • Projekt wykonany dla firmy magross zajmującej się sprzedażą olejów i smarów
 • Projekt dostosowany pod smarfony i tablety zgodny z usability developers.google.com
 • projekt i wykonanie, obróbka zdjęć
 • optymalizacja SEO
 • cena: 3000zł
 • Projekt wykonany dla salonu dietetycznego w Ostrołęce
 • Projekt dostosowany pod smarfony i tablety zgodny z usability developers.google.com
 • projekt i wykonanie, obróbka zdjęć
 • optymalizacja SEO
 • cena: 1300zł
 • Projekt wykonany dla salonu kosmetycznego Lucyny Zakrzewskiej
 • Projekt dostosowany pod smarfony i tablety zgodny z usability developers.google.com
 • projekt i wykonanie, obróbka zdjęć
 • optymalizacja SEO
 • cena: 3000zł

Podaj wynik: + =

Zapytaj o Cenę

*

*

Podaj wynik: + =

Zapraszam do współpracy,

podpis
Zajmuję się pozycjonowaniem małych i średnich firm. Jest to także moja pasja. Traktuję ją kompleksowo: tworzę strony i sklepy internetowe, kampanie e-marketingowe, prowadzę doradztwo i szkolenia z pozycjonowania. Staram się być ze wszystkim na bieżąco. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.