Aktualizacja Page Rank

7 grudzień 2013
aktualizacja pagerank

Kolejna aktualizacja wartości Page Rank przypadła na początek grudnia 2013. Nieoczekiwana zmiana przebudziła się po 9 msc wywołując spore zamieszanie w branży SEO.

Zmiana Page Rank - Gudzień 2013

Miało nie być a jest - najnowsza aktualizacja wartości Page Rank zachodzi na początku grudnia 2013 roku. Ostatnia aktualizacja wartości PageRank przypadła na luty 2013 i wiele wskazywało na to, że już tak pozostanie. Do tej pory aktualizacje Page Rank były regularne i średnio zostały przeprowadzane co 3 msc. Teraz co 9 msc.

Czemu aktualizacje przeprowadzane są coraz rzadziej? Odpowiedzi udziela Matt Cutts (szyszka Google od SEO), który wyraźnie zaznacza, że wartość Page Rank sprawdzana jest przez wielu właścicieli stron natomiast stale niewyłączany odczyt PageRank w Toolbarze, w głównej mierze służy spamerom sprzedającym linki i sprzedawcom domen. Zapytany o aktualizację PageRank przed 2014 odpowiedział, że byłaby to niespodzianka dla wszystkich.

Jak właściciele stron zarabiają na Page Rank? Np. sztucznie podlinkowują strony lub używają przekierowań z innych stron na docelową tym samym zwiększając jej Page Rank. Im większy Page Rank tym strona więcej warta i można ją korzystnie sprzedać lub umieścić na niej odpłatnie linki prowadzące do innych stron. Służą do tego giełdy domen lub programy SWL.

Jaki wniosek? Częsta aktualizacja algorytmu Page Rank jest najważniejsza dla właścicieli stron zarobkowych, natomiast dla przeciętnego użytkownika Page Rank jest istotny na tyle, że aktualizacje nie mają dla niego większego znaczenia. Według mnie, wbrew opinii tym co wyznają teorię, że zielony pasek jest ważny tylko dla seowców, swlowców, geeków i innych neowymysłów, Page Rank jest istotny dla wielu osób, zazwyczaj właścicieli stron, ponieważ napawa ich dumą a część jest przekonana o jego nadgooglowej wartości - im wyższy tym strona będzie wyżej w indeksie.

A co dla mnie znaczy aktualizacja Page Rank? Dla moich stron nic, dla mojego zaplecza i czasu ma to spore znaczenie. Dobra firma pozycjonująca, zajmująca się katalogowaniem stron, po zmianie wartości Page Rank powinna zaktualizować bazy katalogów by nie wprowadzać klienta w błąd. Chociaż znam firmy o tym samym profilu działalności, które podają wartość katalogów wyższą niż aktualnie mają, ale czy to ważne... Przecie napisali, że ma 5.

Aby ułatwić wszystkim pracę podaję popularne katalogi, które zmieniły swój Page Rank po ostatniej aktualizacji.
Zobacz listę katalogów, które zmieniły Page Rank po grudniu 2013 roku

Zmiany Page Rank w ostatnim czasie:

    Rok 2013
  • 6 grudzień 2013
  • 4 luty 2013
  • Rok 2012
  • 7 listopad 2012
  • 2 sierpień 2012
  • 2 maj 2012
  • 7 luty 2012Zobacz też ofertę na katalogowanie stron http://pozycjoneria.com/katalogowanie-stron


Zapytaj o Cenę

*

*

Podaj wynik: + =

Zapraszam do współpracy,

podpis
Zajmuję się pozycjonowaniem małych i średnich firm. Jest to także moja pasja. Traktuję ją kompleksowo: tworzę strony i sklepy internetowe, kampanie e-marketingowe, prowadzę doradztwo i szkolenia z pozycjonowania. Staram się być ze wszystkim na bieżąco. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.